Rozstrzygnięcie konkursu na WPiA

Uroczyste rozdanie nagród w II edycji Konkursu Wiedzy Prawno-Ekonomicznej „Konsument w otoczeniu prawnym i rynkowym”.

8 czerwca 2015 r. o godz. 11 w Sali Rady Wydziału Prawa i Administracji US odbędzie się uroczyste wręczenie nagród w II edycji Konkursu Wiedzy Prawno-Ekonomicznej „Konsument w otoczeniu prawnym i rynkowym”, organizowanego przez Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego oraz Polskie Towarzystwo Ekonomiczne Oddział w Szczecinie.

Celem konkursu jest upowszechnianie wiedzy prawno-ekonomicznej, propagowanie kultury prawnej, zasad racjonalnego gospodarowania oraz rozwijanie zainteresowań młodzieży tą problematyką. Adresatami konkursu są uczniowie liceów z województwa zachodniopomorskiego oraz lubuskiego.

Do konkursu zgłosiło się 53 uczniów z 18 szkół. Zwycięzcą konkursu został p. Piotr Szymański z I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Stargardzie Szczecińskim. Kolejne miejsca zajęli: p. Adrian Impert z II Liceum Ogólnokształcącego im. Mieszka I w Szczecinie (II miejsce), p. Kacper Pajor z I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Kołobrzegu (III miejsce), p. Kamil Kołodziński z IV Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kotarbińskiego w Gorzowie Wielkopolskim (IV miejsce).

Patronat honorowy nad Konkursem objęli:
- Wojewoda Zachodniopomorski,
- Prezydent Miasta Szczecin,
- Rektor Uniwersytetu Szczecińskiego,
- Zachodniopomorski Kurator Oświaty,
- Prezes Narodowego Banku Polskiego,
- Polskie Towarzystwo Ekonomiczne,
- Edukacja Prawnicza.

Sponsorzy:
Zakład Wodociągów i Kanalizacji sp. z o.o. w Szczecinie
Energopol SA Szczecin
Wydawnictwo Od.Nowa
Wydawnictwo C.H. Beck sp. z o.o.
Rada Izby Komorniczej w Szczecinie