Inauguracja Roku Akademickiego 2015/2016

Zapraszamy na spotkanie związane z inaguracją roku akademickiego 2015/2016. Jednocześnie, przy okazji Jubileuszu 30-lecia Uniwersytetu, zapraszamy do zapoznania się z archiwalnymi dokumentami opisującymi powstanie naszej uczelni.

Rektor i Senat Uniwersytetu Szczecińskiego mają zaszczyt zaprosić na

Inaugurację Roku Akademickiego 2015/2016

Uroczystość odbędzie się 30 września 2015 r. o godz. 11.00
w auli uniwersyteckiej przy ul. Krakowskiej 71-79 w Szczecinie

Program uroczystości:

• hymn Rzeczypospolitej Polskiej

• przemówienie inauguracyjne JM Rektora US prof. dra hab. Edwarda Włodarczyka

• immatrykulacja • pieśń Gaudeamus igitur

• wystąpienie przedstawiciela studentów

• wręczenie listów gratulacyjnych

• wręczenie odznaczeń

• Wykład inauguracyjny dra hab. Stanisława Hońko pt. Relacje między subiektywnym postrzeganiem rzeczywistości a prawdziwością informacji emitowanych przez rachunkowość

Kontakt dla mediów:

Julia Poświatowska, Biuro Promocji i Informacji US
tel.: 500 122 163

Uroczystości towarzyszyć będzie wystawa rysunku satyrycznego znanego szczecińskiego rysownika – Arkadiusza Gacparskiego pt. Gacpar nie tylko akademicki.

Jednocześnie, zapraszamy wszystkich zainteresowanych do  zapoznania się z galerią dokumentów przedstawiających początki naszej uczelni. Kto poparł pomysł utworzenia uniwersytetu w Szczecinie? Dokumenty komisji, które przyczyniły się do powstania uczelni. Zapisy pierwszej inauguracji.

Te wszystkie informacje można znaleźć i dokładnie przenalizować pod adresem: